• uukgkg
E   X   P   E   D   I   C   E
A  C  O  N  C  A  G  U  A
Fotky a videa se pripravují 

   A  M  E  R  I  K  O  U
N A   M A Š I N Á C H 
po legendární "Route66" 
HLEDÁME DALŠÍ ÚČASTNÍKY

Děje se kolem nás

Roztoč Globus na Facebooku.

Anketa

Nahrávám...

Na mašinách po ´ROUTE 66´

18.07.2013 | rubrika: Cestování | počet přečtení: 3503 | komentářů: 3 (zobrazit / přidat)

Na mašinách po ´ROUTE 66´
Legendární silnice "Route66" napříč Amerikou, s Chicaga až do Kalifornie, již roky láká k návštěvě nadšené motorkáře a jiné motoristy, cyklisty a ostatní cestovatele. Tento pojem není pouze stará silnice, po které se dostanete z místa na místo, ale je to cíl. Cíl, kde na vás dýchne ta pravá stará Amerika.
I my (zatím jsme tři) jsme se rozhodli tento cíl navštívit a hledáme další účastníky.

Termín:
cca za dva až tři roky, klidně i čtyři. Silnice nám neuteče. Samotná cesta prý trvá asi dva týdny. Když už tam budeme, tak bych to o týden prodloužil a lépe omrknul nejzajímavější místa. Také si ze silnice zajedeme asi šedesát kilometrů na Grand Canyon.

Cena:
Kdysi dávno jsem slyšel, že to vyjde na sto litrů za osobu. Nevím, co je na tom pravdy, ale zdá se mi to jako hroznej masakr. Myslím, že doba je teď někde jinde, letenky se dají sehnat i za polovic, motorky nemusí být zrovna od Harleye a ten, kdo prý není zvyklej jezdit, tak dva týdny v sedle stejně nevydrží. Tak jsem se bavili, že pokud by nás bylo třeba šest, tak se půjčí motorky dvě, k tomu doprovodné auto a budeme se střídat. I tím se náklady podstatně sníží a zvládnou to v pohodě i případné zájemkyně něžného pohlaví :)

Tak se případně hlaste na mailu, nebo to rozebereme v diskuzi a budu rád i za případné rady od zkušených šestašedesátníků.

Přikládám nějaké odkazy a ilustrační fotografie.

Route66 na Novinky.cz
Route66 na Wikipedii
První české info stránky o Route66
České internetové rádio Route66


fotogalerie k článku