• uukgkg
E   X   P   E   D   I   C   E
A  C  O  N  C  A  G  U  A
Fotky a videa se pripravují 

   A  M  E  R  I  K  O  U
N A   M A Š I N Á C H 
po legendární "Route66" 
HLEDÁME DALŠÍ ÚČASTNÍKY

Děje se kolem nás

Roztoč Globus na Facebooku.

Anketa

Nahrávám...

Video - zimní PŘECHOD západní části KRUŠNÝCH HOR

02.04.2015 | rubrika: Film & video | počet přečtení: 1814 | komentářů: 0 (přidat)

Video - zimní PŘECHOD západní části KRUŠNÝCH HOR

 Netradiční, zimní, víkendová vycházka ze Šindelové do Loučné pod Klínovcem.

 Bivakování pod bodem mrazu a přesun s "plnou polní" na zádech.

 To vše jako součást tréninku na výstup na nejvyšší horu Jižní Ameriky - na Aconcaguu.


 Na přechod spodní - západní části Krušných hor, konaný o víkendu 2. - 4. 1. 2015, šel se mnou a s Vencou Klímou ještě jeden milovník hor a výletů - Honza Čížek. A to dobrovolně, na Aconcaguu s námi nejel, ale chtěl si to vyzkoušet. ...dali jsme to všichni tři...

 První den v pátek jsme toho moc nenachodili. Vlastně nic, přejeli jsme ke známým na chatu, kde nám poskytli "bivakování" pod letním - dřevěným přístřeškem. Ten jsme kromě přespání využili i k původnímu účelu a pozvali jsme "domácí" na něco na zahřátí. No a druhý den jsme zabloudili a zašli si tak o pět kiláků navíc. Holt jsme to večer  s tím přiťukáváním "...Na zahřátí..." trošku přehnali :)

 Celkově jsme s batohy na zádech nachodili za sobotu a neděli cca 50km, prošli jsme tři okresy, vystřídali různé druhy počasí, ...i různé druhy nápojů :) Já to odnesl puchýři na obou patách, ...naštěstí jsem to zjistil až doma...

 Celkově se to moc povedlo a už teď se těšíme na pokračování přechodu horních - východních Krušných hor.

 

 Video, vytvořené pomocí mobilní aplikace je ke shlédnutí ZDE.

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

 

Napsáno před akcí:

 

Výlet je uspořádán v rámci tréninku na únorový výstup na Aconcaguu.

Bude zahájen noclehem z pátku na sobotu v jednom z nejchladnějších míst v republice - v obci Šindelová. Končit se bude v neděli, pod lyžařským areálem Klínovec v obci Loučná.

Trasa o celkové délce cca 50km (25km/den) a převýšením 2.148m, nebude jen o strojových pohybech v křupajícím sněhu, ale projdeme si i čtyři rozhledny (Pajndl, Blatenský vrch, Plešivec, Klínovec), přírodní památku Vlčí jámy, zříceninu hradu Freudenstein a z vyhlídky "Hadí hora" uvidíme za příznivého počasí novou jáchymovskou sjezdovku, jednu z nejdelších v ČR. Po cestě je také spousta občerstvovacích stanic.

Trasa je ke stažení ZDE. Změna trasy po dohodě možná, ale nepravděpodobná. Je vybrána převážně po turistických cestách s minimem běžeckých tratí, abychom neničili stopu.

Počet stanů a vařičů dohodneme telefonicky po upřesnění počtu účastníků. Nezapomeňte si udělat místo na něco pro zahřátí :)

Půjčovna sněžnic v Hudy ZDE, ale myslím, že nebudou potřeba, uvidíme dle množství sněhu.