• uukgkg
E   X   P   E   D   I   C   E
A  C  O  N  C  A  G  U  A
Fotky a videa se pripravují 

   A  M  E  R  I  K  O  U
N A   M A Š I N Á C H 
po legendární "Route66" 
HLEDÁME DALŠÍ ÚČASTNÍKY

Děje se kolem nás

Roztoč Globus na Facebooku.

Anketa

Nahrávám...

25.09.2015 WILDSPITZE - 3.770 m.n.m.

05.10.2015 | rubrika: Outdoor | počet přečtení: 1168 | komentářů: 0 (přidat)

WILDSPITZE - 3.770 m.n.m.

 

 Nejvyšší hora Otztalských Alp. Po Grossglockneru je to druhá nejvyšší rakouská hora.

 Výstup mimo letní sezónu dodal výletu díky povedenému počasí romantický rozměr, ...i přesto, že jsme vyrazili v pěti členech mužského pohlaví :) Přesvědčte se ve fotogalerii, dlouho se to tak nevyvedlo.


 Na horu jsme stoupali v době, kdy už byly všechny chaty zavřené - konkrétně chata Breslauer hutte. K ní jsme se dostali z malého městečka Vent, výstupem po sjezdovce a následně strmou horskou cestou. Chaty často bývají obohaceny o nouzové - zimní možnosti přespání (winterraum). Ten(ta) byl(a) kompletně vybaven(a) kuchyní, soc. zařízením a palandama, což poskytlo útočiště pro více lidí, než dovolila kapacita. ...ale nějak jsme se tam vešli :)

 Brzy ráno jsme počkali, až všichni nedočkavci vyrazí k vrcholu a postupně jsme opouštěli vyhřáté postale. Svítání nad námi a mraky pod námi vyvolaly nejednu pauzu k nádechu horské romantiky. Těsně pod strmém stoupání, kde přišly na řadu mačky a cepíny jsme byli svědky síly padající laviny, naštěstí pár set metrů od nás. Sílu laviny nemyslím jen v tom, že tu masu sněhu nic nezastaví, ale zvukově to způsobilo naše nutkavé odskakování, s pocitem, že se děje něco hned za zády. Osobně jsem měl pocit, že za mnou přistává dravec se šesti metrovým rozpětím křídel :)

 Mačky s cepínem vystřídala krátká ferrata a dále jsme už pokračovali navázaní po ledovci až pod závěrečný kamenný hrot, pod kterým jsme nechali batohy a veškeré vybavení. Při síle pálícího slunce jsme se ocitli na vrcholu a v euforii dávno zapomněli na to, jak se Venca před dvaceti minutami propadl do trhliny :)

 Vydařený víkend si někdo vylepšil i o osobní výškový rekord a parádní vysokohorský zážitek.

 Účastníci: Já, Venca Klíma, Viktor Kroupa, Barbánek a Hamajda

 

Krátký videospot ke shlédnutí ZDE.

 

Fotografie v odkazu níže.


fotogalerie k článku