• uukgkg
E   X   P   E   D   I   C   E
A  C  O  N  C  A  G  U  A
Fotky a videa se pripravují 

   A  M  E  R  I  K  O  U
N A   M A Š I N Á C H 
po legendární "Route66" 
HLEDÁME DALŠÍ ÚČASTNÍKY

Děje se kolem nás

Roztoč Globus na Facebooku.

Anketa

Nahrávám...

Video: Výstup na GROSSGLOCKNER

26.08.2015 | rubrika: Film & video | počet přečtení: 1428 | komentářů: 1 (zobrazit / přidat)

Video: Výstup na GROSSGLOCKNER

 

Nepodařený výstup na nejvyšší horu Rakouska -

- GROSSGLOCKNER 3.798 m.n.m.


 Video ke shlédnutí ZDE.

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

 

Napsáno před akcí:

 

 Na nápad, vydat se na tuto horu, přišel Honza Čížek, vášnivý to turista po vlastech českých a v budoucnu i turista vysokohorský. Právě tato hora bude jeho premiérovou. Mě a Vencu Klímu nemusel ani moc dlouho přemlouvat :) Já osobně mám letos v plánu stejně "jen" Alpy a plánovaná ferrata na nejvyšší horu Německa - Zugspitze (2.962 m.n.m.) a nedalekou Alpspitze (2.628 m.n.m.) se tak jen posune na prázdniny.

 Ti, kdo bych chtěli vyrazit s námi, tak dejte určitě vědět. Hora prý není při dodržování všech pravidel náročná, je to výlet na dva dny a ve zbytku času chceme dát ještě nějaké ferraty v okolí našeho ubytování v Zell am See. Potřebné vybavení, jako je cepín, mačky, sedák, atd., tak se dá půjčit za babku v Hudy. Ubytko na 4 noci kolem 70 euro.

 

 Pro více inspirace jsem našel na YouTube nějaké video z výstupu:

(pěkný úsek je v 3,40 minutě :)

 https://www.youtube.com/watch?v=b9sGPjE_JgE


Diskuze

přidat nový komentář

"poděkování"
"Mamut" • 22.06.2015 08:32 • reagovatsmazat
Ahoj všichni příznivci "Roztoč Globus" :-)....Po našem návratu z hor jsem plný zážitků a naučil jsem se mnohým novým věcem. Musím se s Vámi rozdělit o poznání, které mi zanechalo velký pozitivní vroubek v mém srdéčku. Všem bych Vám přál prožít čtyři napínavé, vyčerpávající a zároveň krásné dny s horolezci „kamarády“, na které se můžete ve všem spolehnout, nemusíte řešit nesmysly a plně se oddávat krásám velehor! V dnešní době je to opravdu unikát setkat se s takovými lidmi, natož s nimi strávit krásné chvíle. Bylo mi velkým potěšením Petře, Václave, Davide, že jsem s Vámi mohl trávit můj volný čas a těším se na další setkání…
„Náčelníku“…tobě bych rád poděkoval za velmi perfektní profesionální přístup a za to, že si nás dovedl jak na vrchol „Kleiňáka“, tak zpět bez větších úhon!